top of page
 • Фото автораКалмикова Ніна

Вплив мікробіому на імунітет і здоров'я людини

Здоров'я людини напряму залежить від більш ніж 35 трильйонів різних мікроорганізмів, наявних у нашому організмі. Сюди входять різноманітні бактерії, гриби та віруси. Кількісна зміна мікроорганізмів може призвести до виникнення дисбактеріозу, а потім і патогенних станів. Що можна зробити для збереження оптимального балансу мікрофлори кишківника та попередити захворювання?


Світло та кольоротерапія

Що таке мікробіом і його роль у стані здоров'я людини

Сукупність мікроорганізмів, що населяють людський організм, мають загальну масу більше ніж 1 кг і називається мікробіомом. Його неможливо побачити, помацати чи відчути, хоча він вкрай важливий для нормального функціонування організму людини. Мікробіом формується при народженні і в дитинстві, але з віком може змінюватись завдяки своїй динамічності. На зміну складу мікробіому впливають харчування, навколишнє середовище, прийом антибіотиків, спосіб життя, шкідливі звички та перенесені хвороби.

Коли людина здорова, мікробіом знаходиться у симбіозі з організмом і приймає участь у низці життєво важливих процесів:

 • Підтримання нормального функціонування імунної системи

 • Травлення

 • Метаболізм

 • Циркадні ритми


Роль дисбактеріозу у виникненні патогенних захворювань

Мікроорганізми знаходяться на поверхні шкіри та всередині людських органів. Найбільша їх кількість зосереджена у кишківнику, виділяючи необхідні ферменти для травлення. Зміна складу бактерій, що населяють кишківник призводить до дисбактеріозу, і тоді кількість корисних мікроорганізмів зменшується, а патогенна флора навпаки розмножується. Причинами такого явища можуть бути:

 • Тривалий прийом препаратів, що вбивають корисну мікрофлору – антибіотики;

 • Надмірне вживання продуктів з високим вмістом цукру та білка;

 • Захворювання шлунково-кишкового тракту;

 • Надмірне вживання алкогольних напоїв;

 • Регулярні стресові та конфліктні ситуації, що послаблюють імунну систему;

 • Вживання в їжу овочів та фруктів без належної обробки;

 • Погана екологія;

 • Ігнорування правил гігієни.


Симптомами дисбактеріозу є неприємний запах у ротовій порожнині, нудота, відрижка, болі у животі, здуття і підвищення газоутворення, діарея або запор. Проблеми з мікробіомом можуть спровокувати такі захворювання як астма, склероз, алергія, фіброміалгія, м'язова дистрофія та ревматоїдний артрит. Крім того, у ході досліджень був виявлений взаємозв'язок між складом мікробіому і депресивним станом, шизофренією та біполярним розладом. Результати показали, що у людей з даними захворюваннями кількість корисних мікроорганізмів у кишківнику менше норми та немає необхідного різноманіття.


Пребіотики, пробіотики та їх значення для корекції мікробіому

Симптоми порушення мікрофлори з'являються поступово. Чим швидше людина відреагує на їх виникнення і почне коригувати своє харчування, тим швидше вдасться нормалізувати роботу кишківника. Ігнорування цих симптомів може призвести до цілого комплексу проблем, для вирішення яких знадобиться набагато більше часу та зусиль. Якщо помітили у себе неприємні симптоми, то це означає, що корисним мікроорганізмам потрібна допомога. Одним із способів скоригувати роботу кишківника і відновити баланс мікробіому являється вживання пребіотиків та пробіотиків. Пробіотиками називають непатогенні мікроорганізми. Їх основна функція нормалізація мікрофлори кишківника та нейтралізація умовно-патогенних мікроорганізмів. Сьогодні до них відносять лактобактерії, дріжджові грибки, біфідобактерії, молочнокислий стрептокок, непатогенні різновиди кишкової палички, та ентерокок. Пробіотиками багаті кисломолочні продукти чи просто молочні продукти, штучно збагачені корисними бактеріями.

Пребіотиками називаються речовини, що створюють сприятливе середовище для розмноження корисних бактерій. Це деякі вітаміни, пектини, харчові волокна, лактулоза, олігофруктоза, валін, які містяться у харчових продуктах. Доволі складно самостійно відрегулювати харчування в правильному напрямку і надати організму потрібні речовини у необхідній кількості. Оптимальним виходом з ситуації є прийом оздоровчих коктейлів, підібраних консультантами центра Amospring. Регулярне вживання напою у рамках процедур від Центру чи курсом "із собою" допоможе забезпечити кишківник необхідними для нормальної роботи речовинами. Незабаром ви відчуєте як відступають неприємні та больові відчуття, покращується травлення та загальний стан організму, якість сну та настрій, нормалізується вага, зміцнюється імунітет, зникають прояви алергії.

Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page