top of page
 • Фото автораЛеся Ходієнко

Ефірні олії, їх лікувальні властивості

Ефірні оліїї, їх лікувальні властивості

Ефірні олії – приємні ароматні доповнення, чи потужні засоби для підтримки здоров'я та краси? Давайте розберемо, як завдяки своїм унікальним властивостям вони здатні позитивно впливати на фізичний та емоційний стан людини.


Запахи рослин обумовлені наявністю пахучих речовин – ефірних олій. Ефірні олії багатокомпонентні леткі запашні речовини рослинного походження. Загальними властивостями для всіх ефірних олій є характерний запах, пекучий смак, хороша розчинність в органічних розчинниках та здатність ароматизувати воду.


Ефірні олії являють собою суміш багатьох хімічних компонентів: ефірів, альдегідів, терпенів, кетонів, фенолів та ін. Відповідно до основного складу ефірні олії ділять на три групи:

 • вуглеводневі, тобто багаті терпенами (ефірні олії скипидару, лимона та ін.) – це сама багаточисельна група;

 • оксигенові (олії ​​троянди, м'яти);

 • сульфовані (олії ​​хрестоцвітих, лілейних).


Багато ефірних олій є сумішшю оксигеновмісних речовин: спирти, кетони, феноли та ін. Тому ефірні олії можуть розчинятися як і в оліях, так і в спиртах та ефірах, але не всі розчинні у воді - їй вони тільки передають свій аромат.


Більшість ефірних олій одержують зі свіжої сировини шляхом перегонки з водяною парою – гідродистиляція. Так виготовляють м'ятну, лавандову, евкаліптову, шавлієву олії. Гвоздичну олію та деякі інші отримують шляхом простого віджиму.


Лікувальні властивості ефірних олій:

 • покращення здоров'я шкіри – мають протизапальні, антисептичні та загоювальні властивості, які допомагають боротися з різноманітними проблемами шкіри;

 • сприяння зміцненню імунітету – антибактеріальні та противірусні властивості допомагають захистити організм від інфекцій та зміцнити імунну систему;

 • гармонізація настрою - потужний вплив на емоційний стан людини, допомагаючи зняти стрес, покращити настрій, підвищити рівень енергії або створити атмосферу розслаблення та спокою;

 • респіраторна підтримка – відхаркувальні та протизапальні властивості, які допомагають звільнити дихання, полегшити кашель і зменшити закладеність носа.


Ефі

З давніх-давен і греки, і римляни основою для використання ароматичних олій та есенцій вважали оливкову олію, яка добре адсорбує та утримує запах квітів, особливо троянди, нарциса, мирру та фіалки. Оливкову олію використовували також єгиптяни для приготування «трав'яної олії»: ароматичні трави нагрівали в оливковій олії, яка потім застосовувалась для натирання тіла. У такі розтирання входили м'ята та ладан, що використовувалися і для лікувальних компресів


Сезонні поради:

 • Весна: Навесні особливо корисно спробувати ефірні олії лаванди, розмарину та лимона. Вони допоможуть підняти настрій, освіжити повітря в приміщенні і підтримують імунітет.

 • Літо: У спекотні літні дні радимо спробувати ефірні олії м'яти перцевої, лаванди та евкаліпта. Вони допоможуть охолодити шкіру, полегшать дихання, захистять від комах.

 • Осінь: Візьміть ефірні масла кедра, імбиру і апельсина. Вони допоможуть зміцнити імунітет, зняти стрес і покращити настрій.

 • Зима: Взимку організму не завадить особлива підтримка – ефірні олії ялини, мандарина та гвоздики. Вони допоможуть зміцнити імунітет, зняти втому і створити затишну атмосферу в будинку.


Використання ефірних олій у повсякденному житті може стати чудовим способом зберегти своє здоров'я, красу та гарний настрій у будь-яку пору року. Однак необхідно переконатися в їх безпеці і проконсультуватися з фахівцем перед застосуванням, особливо якщо у вас є які-небудь медичні протипоказання.

Kommentare


bottom of page